Stark Chain Düzenli Düşmeye Devam Ediyor.

Stark chain fiyat
Stark chain fiyat
stark chain neden sürekli düşüyor

Stark Chain 2.300 dolarlık en yüksek fiyatlamasının ardından düzenli düşüşünü devam ettiriyor. Boğa sezonuna geçtiğimiz bu günlerde, düzenli düşüş trendinde olan tek coin projesi ne yazık ki “Stark Chain” olarak dikkat çekiyor. Ne yazık ki diyoruz çünkü projenin arkasında Türk girişimciler bulunuyor. Daha önceki yazılarımızdan Stark Chain Sahibi yazımıza göz atarak strak sahipleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Stark Chain Fiyatı yazımızdan güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz. Fiyatlar CoinGecko sitesinden çekilmekte ve her 15 dakikada bir güncellenmektedir.

 

Peki neden diğer tüm coinler çıkarken Stark Chain düzenli olarak düşüyor? Aslında bu soruya verilecek en mantıklı cevap arz ve talep diyebiliriz. Yani bir ürüne talep olursa ancak fiyatı çıkar. Bir ürüne talep olmadığında fiyat düşmeye mahkumdur. Bu konuya hem teknik hem de çok kafa karıştırmadan kısaca anlatmak gerekirse. Şuanda Stark Chain sahibi cüzdan sayısı sadece “71” evet sadece 71 kişi ya da kuruluşun elinde strak chain bulunuyor. Üstelik bu stark chainlerin ise %99’u tek cüzdanda bulunuyor. Evet gerçekte öyle, merak edenler için linki şuraya bırakalım. https://etherscan.io/token/0x1edc9ba729ef6fb017ef9c687b1a37d48b6a166c#balances bu site üzerinden hangi coin kaç cüzdanda işlem yapıyor ve pek çok daha fazla bilgiye erişebilirsiniz. Bu konudaki en otorite site Etherscan.io diyebiliriz.

Şöyle bir açıklık getirmekte fayda var, strak chainlerin hemen hepsi tek bir cüzdanda bulunuyor çünkü bilindiği üzere kontrat adı altında bu işlemleri sizin yerinize yapan, ya da yaptığını iddia eden cryptoproworld firması / sitesi. Yani size bu coinleri satıyorlar ve bu coinleri satmamanız için sizin yerinize üretiyoruz deyip bir kontrat imzalatıyorlar. Satmak isteyen olursa parasının yarısını ise kesiyorlar. Hal böyle olunca satış işlemi yok denecek kadar az oluyor. Peki satılmayan mal neden düşüyor? Çünkü yeni talep olmuyor, bir malın alıcısı olmayınca o mal düşmeye mahkumdur.

 

Asıl düşmeyi ise ilk etapta 3 ay olarak söylenen ardından, bu süreyi 1 seneye çıkardıkları kontrat bozma tarihinde bekliyoruz. Yanlış bilmiyorsam temmuz ayında bu süre doluyor. Yani elinde strak olan herkes özgürce bozum yapabilecek. Bir düşünün satış yapmanın bu kadar sınırlandırıldığı bir ortamda bile fiyatlar düşüyorken, herkesin satış yapabildiği bir zaman dilimindeki strak fiyatları ne olur? Cevap aslında çok basit fakat ne yazık ki satış pazarlama ekipleri bu konuları olduğunca gizleyerek tüketicilerin bu sarmalın içine bilinçsizce girmesine neden oluyorlar.

 

Son bir tahmin yaparak yazıyı bitiriyorum. Verilen tarih sorununda yeniden, “hayır şimdi satamazsınız deme potansiyellerinin yüksek olduğunu” ya da, ne yapalım fiyatlar dip yaptı isteyen satsın diyeceklerini tahmin ediyorum. Tası tarağı toplayıp gitme düşünceleri ağır basmadıysa eğer, bozdurma sınırlaması getirmeleri muhtemel.

Stark Chain yetkilileri bizimle uygun bir dille iletişim kurup bu sorulara cevap verirlerse, seve seve tüm yazılarımızdaki varsa hatalarımızı düzelteceğimizden hiç şüpheniz olmasın. Türk girişimciler tarafından çıkarılan bir projenin başarılı olması için elimizden geldiğince siteyi stark tanıtımına da ayırmaktan büyük mutluluk duyarız.