Stark Chain Sahibi Kim?

stark chain sahibi kim
stark coin sahibi kim
Stark Chain sahibi kim?

Stark Chain Sahibi Kim? Bu yazımızda bu soruya cevap bulmaya çalışacağız. Web sitelerinde şirket hakkında bir bilgiye erişemedik, daha doğrusu bu oluşumun bir şirket olup olmadığına dair hiç bir bilgi mevcut değil. Oluşumun yerli olduğunu biliyoruz, zaten şuan sadece Türkiye’de faaliyet gösteriyorlar ancak buna rağmen sahipleri ile ilgili bilgiye internette erişmek bizim için oldukça zor oldu.

starkchain .org ve cryptoproworld .com iki sitenin de aynı oluşuma ait olduğunu biliyoruz. Araştırmamıza bu iki sitenin alan adı kayıt bilgileri üzerinden başladık. Ardından marka tescil bilgilerinden bilgi edinmeye çalıştık. Son olarak Ticaret Bakanlığı’nın online hizmeti olan Ticaret Sicil Sorgulama sitesinden firma bilgilerine ulaşmayı denedik.

 

Alan Adı Sahibi Bilgileri

Bir alan adı satın aldığınızda, doldurmanız gereken kısımlarda zorunlu alan olarak, adres ve iletişim bilgileri vardır. Bu kısmın doldurulmasını alan adı kayıt firmaları zorunlu tutar ancak doğruluğunu teyit etmezler. Yani rastgele bir adres girmek tamamen alan adını kayıt eden kullanıcıya bırakılmıştır. Yanlış bilgilerin girilmesi durumunda ise alan adı geri alınabilmektedir. Buna ek olarak tüm domain firmalarının ek ücret ile sunduğu “whois gizleme” kayıt bilgilerini gizleme seçeneği mevcuttur.

İlk olarak starkchain .org adresine baktığımızda aşağıdaki bilgiler çıkmakta. Bu bilgiler kayıt firması tarafından gizlendiğini gösteriyor. Yani alan adı üzerinden sahiplik bilgilerine ulaşamadık. cryptoproworld.com sitesi için de aynı durum söz konusu.

Stark Chain Whois Bilgileri

Registrant Contact Information:
Name
WhoisGuard Protected
Organization
WhoisGuard, Inc.
Address
P.O. Box 0823-03411
City
Panama
State / Province
Panama

Stark Chain Marka Tescil Bilgileri

Alan adı bilgilerinden iletişim bilgilerine ulaşamadığımız Stark Chain oluşumu için, ikinci araştırma kapımız ise Türk Patent ve Marka Kurumu oldu. Hem “Stark Chain” hem de “crypto pro world” markaları için hiçbir marka tescil başvurusu yapılmadığını görüyoruz. Herkese açık olan marka tescil sorgusunu ŞURADAKİ link üzerinden sizde yapabilirsiniz. Şuan başvuru için müsait olan marka için herkes başvuru yapabilir.

Uzun vadeli ciddi bir oluşumun marka tescili gibi çok önemli bir başvuruyu yapmamış olmaları, projenin uzun vadeli düşünülmediği izlenimi oluşturdu bizde. Buradan oluşum yetkililerine tavsiyemiz, kimse markanız üzerinden hak talep etmeden önce marka tescil başvurunuzu biran evvel yapmanız yönünde. İşlemlerin online olarak bir kaç dakikada yapıldığını da hatırlatmak isteriz. Karmaşık ve uzun bir bürokrasi süreci yok. Sadece yatırma harcını ödüyorsunuz, yaklaşık 1.200 lira gibi bir maliyeti oluyor.

 

Stark Chain Ticaret Bakanlığı Araştırmamız

Domain adı bilgileri üzerinden ve marka tescil bilgileri üzerinden oluşum ile ilgili iletişim bilgilerine ulaşamadık. Son araştırma noktamız ise yine resmi bir kurum olan Ticaret Bakanlığının online hizmet veren sitesi Ticaret Sicil Gazetesi bu site üzerinden herkes ücretsiz sorgulama yapabiliyor, bunun için sadece kısa bir üyelik sürecini geçmeniz gerekiyor. Ticaret gazetesi sorgusu için ŞURADAKİ line tıklayabilirsiniz.

Biraz zor ve zahmetli olsa da Stark Chain Sahibi Kim? sorumuza cevabı Ticaret Bakanlığı sitesinden bulduk. “CryptoPro World Yazılım Teknolojileri A.Ş.” Stark Chain oluşumunun sahibi gözüküyor. 50.000 tl sermaye ile kurulan şirketin sahibi ve yönetim kurulu başkanlığı görevini yapan isim ise “Ömer Yıldırım”  kendisinin linkedin hesap linkini aşağıya ekliyoruz. Şirket merkezi İstanbul Kartal gözüküyor. Açık adreslerini kendi web siteleri de dahil hiçbir ortamda paylaşmadıkları için bizde buradan açık adres paylaşımı yapmak istemedik. Elbet bir bildikleri vardır herhalde.

https://www.linkedin.com/in/yildirimm%C3%B6mer/

 

Dikkat Çeken Detaylar

  • Şirket hakkında internet sitelerinde hiç bir bilgi yok. (Bunu bulmak için uzun bir araştırma yapmamız gerekti.)
  • Marka tescili yapılmamış. (Uzun soluklu bir projenin marka tescili yaptırmamış olması, bize neden? Sorusunu sordurmaya yetiyor)
  • Alan adı gizli olarak kayıt edilmiş. (Şirket iletişim bilgilerinin yazılması gerekirdi)
  • Alan adı 14.07.2020 tarihinde kayıt edilmiş. (Uzun vade düşünülen bir projenin alan adı 1 senelik alınmaz, en azından bize göre)

Stark Chain Alan Adı İle İlgili Araştırmamış

stark chain kime ait
Stark chain sahibi kim

 

stark chain marka tescil
stark chain marka tescil

 

Stark Chain Merkezi Nerede?

Stark Chain genel merkezi İstanbul Kartal.

Stark Chain Sahibinin Adı Nedir?

Stark Chain ve CryptoPro World Yazılım Teknolojileri A.Ş. Sahibi; Ömer Yıldırım

Stark Chain Telefon Numarası Kaç?

Gerek web sitelerinde gerekse sosyal medya hesaplarında telefon numaraları paylaşılmamış. Şirket bilgilerinden telefon numaralarına ulaştık ancak, şimdilik buradan vermeyi uygun bulmadık.

Şuradaki yazımızdan Stark Chain bize dava açacakmış yazımızı okumanızı ve süreci takip etmenizi öneririz.

Etiketler